Поради з догляду за слуховим апаратом і вушним вкладишем


Найпопулярніші помилки користувачів та практичні поради по їх усуненню.

Для ефективності використання та максимально тривалої служби слуховий апарат загалом та деякі окремі його деталі потребують уважного догляду та акуратного, дбайливого користування.
До прикладу, вушний вкладиш (незалежно від того стандартний він чи індивідуальний) потрібно чистити щотижня, а у випадку підвищеного потовиділення чи надлишку сірки — і частіше. Для очищення можна скористатися теплим мильним розчином або, що ефективніше — розчином на основі спеціальних очисних таблеток.
У ті моменти, коли Ви не використовуєте Ваш слуховий апарат — зберігайте його із відчиненим відділенням для батареї, це дозволить уникнути конденсату та накопичення вологи всередині пристрою. Вночі рекомендовано зберігати слуховий апарат у пакеті чи коробці із спеціальними абсорбаційними капсулами для додаткового просушування. Також, за відсутності спеціальних капсул, можна скористатися силікагелем (це маленькі пакетики, які Ви могли бачити в упаковках з ліками чи в коробках із взуттям).
Проте, якщо Ви хочете забезпечити Вашому слуховому апарату професійний догляд, аби він безперебійно і максимально ефективно працював якнайдовший час, то рекомендуємо Вам придбати спеціалізовані засоби, які створені для догляду за слуховими апаратами, протестовані спеціалістами та користувачами і забезпечують високу результативність.
1. Спеціальні капсули для слухових апаратів та вушних вкладишів.
Ці капсули забезпечують високий рівень абсорбації вологи, що дозволяє уникнути передчасного псування пристрою — корозії та замикань контактів, які спричиняються вологим середовищем. Окрім того, застосування цих капсул, дає можливість легше і якісніше очистити апарат від частинок вушної сірки, які неминуче потрапляють на деталі корпусу, а інколи і всередину пристрою.
2. Пігулки для миття вушних вкладишів. До складу цих таблеток входить спеціально підібраний комплекс речовин, котрі ефективно очищають та дезинфікують, а також легко розчиняють навіть застарілі забруднення і скупчення вушної сірки. Пігулки потрібно розчинити у теплій воді та помістити вкладиш у цей розчин на пів години. В результаті цієї простої процедури вкладиш прослужить довше і завжди буде мати свіжий вигляд.

Причини виходу з ладу слухових апаратів та способи їх уникнення.
Окремої розмови вартує також тема сервісного обслуговування, поширених проблем та найпопулярніших пошкоджень слухових апаратів, з якими стикаються користувачі, особливо на початкових етапах використання.
Сервісні служби, які займають діагностикою і ремонтом слухових апаратів в один голос стверджують, що основними причинами поломок є:
1. Негативна механічна дія (удар або падіння)
2. Вплив вологості
3. Забруднення продуктами біологічного середовища
4. Некоректна установка елементів живлення/використання пошкоджених батарей чи акумуляторів.

Негативний вплив механічних дій (пошкоджень) лідирує у числі причин виходу із ладу слухових апаратів.
Найчастіше пошкодження стосуються тих деталей, на які людина чинить безпосередній вплив при користуванні — регулятори гучності звуку, перемикачі та перетворювачі, а також ріжки.
Пошкодження пристрою, викликані вищевказаними причинами зазвичай непомітні для користувача відразу. Адже при падінні слухового апарату його мікрофон ймовірно вийде з ладу, але ззовні, на корпусі не буде тріщини. Матеріал, з якого виготовляють корпуси слухових апаратів є протиударним, тому дефекти від удару чи падіння не помітні ззовні, але легко діагностуються спеціалістами сервісних центрів — завдяки обладнанню майстер фіксує нелінійні спотворення на виході слухового апарату, які підтверджують факт пошкодження.

Декілька практичних порад, як вберегти слуховий апарат від удару та падіння:
Вдягати пристрій рекомендовано у комфортному місці, наприклад сидячи за столом, застеленим м’якою тканиною, яка вбереже апарат від удару у випадку, якщо він випав у процесі встановлення.
Також бажано користуватися індивідуальними вкладишами, виготовленими персонально для Вас за зліпком Вашого слухового проходу. Це забезпечить максимальну зручність використання, а також надійну фіксацію і зменшить ризик несподіваного падіння пристрою.
Людям похилого віку та дітям, які вирізняються активністю, буде корисним застосування фіксаційного кільця.

Також окремо варто згадати про особливості управління перемикачем та регулятором гучності слухового апарату.
Перемикач та коліщатко регулятора гучності є доволі делікатними деталями, які потребують акуратного та дбайливого користування. Сильні чи різкі натискання на ці елементи пристрою призводять до тріщин на платі підсилювача. Такий тип поломки дуже затратний у ремонті, тож бажано його уникнути.

Ще однією причиною виникнення пошкоджень вказаних деталей може стати відмінність у напрямку розташування перемикача (вони бувають двох типів: горизонтальні та вертикальні). Змінивши слуховий апарат з однієї моделі на іншу, користувач інколи по звичці перемикає режим робіт неправильно, а так як він робив це із попереднім пристроєм. Тому, при покупці нового пристрою, варто детально ознайомитися із рекомендаціями по використанню, особливу вагу приділяючи функціям та положенню перемикача.

Як вже говорилося вище, біологічне середовище (різноманітні природні виділення людського тіла — піт, жирові виділення, найдрібніші частки шкіри) впливають не лише на зовнішні деталі слухового апарату, з якими безпосередньо взаємодіють, а також потрапляють і до середини пристрою через мікроскопічні щілини між корпусом і регулятором гучності. Саме це є основною причиною корозії внутрішніх деталей і може викликати “закорочування” контактів. Регулярні гігієнічні процедури допомагають запобігти забрудненню і пошкодженню слухового апарату.

Також доволі поширеною причиною звернень у сервісні центри є псування слухового апарату під час установки чи заміни вушного вкладиша. Для того, що змінити вкладиш правильно — достатньо скористатися інструкцією, яка додається до Вашого слухового апарату. Неправильна установка вкладиша може призвести до механічного пошкодження корпусу, різьби та ріжка (перехідника). Ці несправності не включаються в безкоштовне гарантійне обслуговування, адже шкода пристрою нанесена в результаті неправильного користування. Тому, для уникнення вартісного ремонту, перед установкою чи заміною вушного вкладиша — ознайомтеся із інструкцією та рекомендаціями виробника.

Загальні правила при установці вушного вкладиша доволі прості:
Установлюючи вкладиш до слухового апарату натягніть на ріжок прозору трубочку вкладиша (звукопровід), притримуючи пристрій за перехід. Таким чином різьба і втулка залишаться на місці і знизиться ризик випадково зламати перехід.
При заміні вкладиша, звукопровід потрібно зняти акуратними обертальними рухами, аналогічно притримуючи слуховий апарат за перехід.
Якщо ця процедура видається Вам складною — попросіть когось із рідних про допомогу. Завдяки детальним вказівкам із інструкції користувача — ця процедура виявиться цілком простою.

І останньою поширеною проблемою, з якою користувачі часто звертаються у сервісні служби — є пошкодження відсіку, в якому знаходяться батарейки.
Ця несправність напряму спричинена неправильним користуванням. Тому міняючи акумулятор чи батарейки у слуховому апараті слід уважно дивитися на вказівники, які підказують їх правильне розташування. В жодному випадку не можна силою закривати кришку чи притискати батарейки. Пошкодження кришки і відсіку для елементів живлення класифікуються як механічні, спричинені самим користувачем, і ремонтуються виключно на платній основі. Оскільки усунення цієї проблеми передбачає заміну всього корпусу пристрою — цей ремонт доволі дорого обходиться, тому варто міняти батарейки акуратно і згідно інструкції.
Із подібними проблемами можна зіткнутися також у випадку використання пошкоджених чи здутих елементів живлення, що категорично заборонено!
Для коректної заміни елементів живлення дотримуйтеся наступного алгоритму дій:
1. Відкрийте батарейний відсік, висунувши утримувач повністю. Ви повинні бачити повністю усю батарею.
2. Переверніть слуховий апарат. Елемент живлення випаде Вам у долоню.
3. Якщо батарейки чи акумулятор надто щільно сидять у відсіку, обережно висуньте їх назовні через отвір у денці. Для зручності можна скористатися сірником чи іншим подібним предметом.
4. Поставте нові батарейки чи інший елемент живлення, яким Ви користуєтеся. Перед установкою уважно його огляньте — недопустимо використання батарей із потоками, слідами солі, а також деформованих чи іншим чином пошкоджених елементів живлення.

Загалом джерела живлення відіграють велику роль для коректної роботи слухового апарату. Тому спеціалісти радять використовувати якісні батареї, рекомендовані для застосування у слухових апаратах, а також дбати про своєчасність їх заміни. У слухових апаратах допускається використання повітряно-цинкових та срібно-оксидних одноразових батарей, а також акумуляторів багаторазового використання. Вибір конкретного елементу живлення залежить від Вашого пристрою та умов його використання. Докладніші рекомендації на тему підбору найбільш підходящого елементу живлення Ви завжди можете отримати по місцю покупки слухового апарату.
У випадку, якщо Ви користуєтеся акумуляторами, варто пам’ятати, що перед установкою в слуховий апарат їх необхідно зарядити. Нові акумулятори продаються у розрядженому стані.
Заряджаючи акумулятори потрібно дотримуватися полярності, яка вказана спеціальними позначеннями “+” і “-”, адже при її порушенні зіпсуються акумулятори, а також є великий ризик пошкодження зарядного пристрою.

Також, нагадуємо Вам про необхідність регулярного профілактичного обслуговування Вашого слухового апарату в ліцензійному сервісному центрі. Не варто чекати поки пристрій вийде з ладу. Як тільки Ви помітили незначні відхилення в роботі Вашого слухового апарату, потрібно при першій нагоді, не відкладаючи на пізніше, звернутися до спеціалістів. Адже вчасно усунена несправність забезпечить Вам комфортне використання та поможе уникнути ймовірності дороговартісного ремонту в подальшому користуванні.